loading...

Jiří Hýsek

nájemný programátor
 

Blogu většinou o programování mobilních aplikací - pro iOS v Rubymotion, multiplatformních mobilních her Corona SDK a webových aplikací v Ruby on Rails.

QRCode Ninja: čtečka QR kódů

Icon

Právě byla vydána další čtečka čárových kódů pro iOS, sláva! Ale tahleta je vlastně docela dobrá. Je jednoduchá, rychlá, je trochu nenápadná, ale to, co se od ní čeká, dělá dobře a bez zbytečných keců. Je kompletně v češtině (nebo slovenštině nebo angličtině) a je úplně zadarmo. Myslím tím opravdu zadarmo - bez reklam, bez omezení funkcionality. 

Používá se snadno. Stačí spustit a namířit kameru na QR kód. Dole se vysune pár tlačítek, přičemž většinou stačí zmáčknout to největší, zelené. Jeho akce se mění podle toho, co daný QR kód obsahuje. Je-li tam webová adresa, tak tlačítkem otevřete daný web, je-li tam telefonní číslo, zavoláte na ně, je-li tam VCARD kontakt - přidáte si jej do kontaktů. Rozumí si to také s GPS souřadnicemi, které zobrazí na mapě, SMS zprávou nebo emailem - u kterých předvyplní vše, co je v QR kódu a nechá Vás buď něco doplnit nebo jen odeslat.

QRcode ninja ale neslouží k tvorbě QR kódů. Pokud QR kód potřebujete vytvořit nebo si s nimi jen tak experimentovat, existuje spousta generátorů. Zkuste například   https://www.unitag.io/qrcode nebo http://www.qrcode-monkey.com.

Jestli se Vám QRCode Ninja bude líbit, nezapomeňte jej ohodnoti v AppStore. Pokud se Vám nelíbí, tak to napiště přímo mně.

Zpět na seznam článků